Drama Eğitimi
Drama Eğitimi

Günümüzde önemi giderek artan okul öncesi eğitiminde drama önemli bir yer almıştır. Drama çocuklarımız üzerinde bilişsel, sosyal, duygusal gelişimleri acısından önemli ve gereklidir. Çocuklar drama yapmaya taklit ile başlar, zaman zaman hayal ile gerçek arasında geçişler yaparak problem çözme yeteneği de gelişir. Aslında drama çocuğun doğasında var olan etkileşimdir.

 

İç dünyalarındaki tüm duygularını, oyun yolu ile dışa vurmasıdır ve aynı zamanda yaparak ve yaşayarak öğrenmenin en etkili yoludur. İşte bu evrede okulöncesinde yer verilen drama etkinlikleri ve meta yelleri çocuklarımızın motivasyonlarını artırmaktadır. Bizler subayevleri

 

Bornova Özel Çam anaokulu olarak montossore eğitim sistemini benimseyerek, yani yaparak ve yaşayarak öğrenme teknikleri ile çocuklarımıza yaratıcı drama derslerimizde hayal güçlerini kullanarak hissettiklerini ya da olmasını istedikleri güzellikleri anlatmalarına fırsat veriyoruz. Bütün bu neden sonuç ilişkilerini de değerlendirdiğimizde yaratıcı drama etkinliklerine okul öncesi eğitiminde önemli ölçüde yer verilmelidir.

RANDEVU

Çocuklarınızın eğitimi, huzuru, güvenliği ve mutluluğu, bizlerin ana önceliğidir.

Anaokulumuz hakkında detaylı bilgi için hemen randevu oluşturun.

RANDEVU